КОШАРКАШКИ
САВЕЗ СРБИЈЕ

ONLINE SHOP

Кадеткиње Црвене звезде шампионке Србије!

Кадеткиње Црвене звезде тријумфовале су на завршном турниру Женске кадетске лиге Србије, пошто су у финалу у београдској дворани “Баскет сити” савладале Радивој Кораћ резултатом 70:50 (26:10, 20:10, 9:18, 15:12). Црвено-беле кадеткиње су тако одбраниле титулу, пошто су и прошле године, у премијерном издању ове лиге, у финалу биле боље од екипе Радивоја Кораћа.

Звезда је кренула жестоко и после само шест минута већ имала великих 18:2, а питање победника практично је решено већ у првом полувремену, на које је домаћин турнира отишао са “плус 26” (46:20). Црвено-беле су и у другом полувремену одржавале високу предност, па су више него заслужено освојиле другу узастопну титулу првака Србије.

У екипи тренера Предрага Станојчића најефикасније су биле Катанић са 21 и Наумчев са 16 поена, док је код Кораћа најзапаженија била Јелић са 17 поена.

Комплетну статистику са овог меча можете погледати овде

http://www.kss-live.com/u17/live.php?id=crv_rad

У мечу за треће место, Новосадска ЖКА је савладала Пролетер 023 из Зрењанина резултатом 77:66.

Првог дана такмичења, Црвена звезда је у полуфиналу победила Новосадску ЖКА са 80:51, док је Радивој Кораћ био бољи од Пролетера 023 и славио резултатом 64:53.

Шампионски пехар екипи Црвене звезде уручила је Наташа Ковачевић, а златне медаље Кристина Топузовић и Александра Станаћев. Пехар екипи Радивоја Кораћа за друго место уручила је Кристина Топузовић, а сребрне медаље Сања Мандић и Александра Станаћев. Пехар за треће место Новосађанкама је доделила Александра Станаћев, а бронзане медаље Сања Мандић и Наташа Ковачевић, док је пехар за четврто место кадеткињама Пролетера 023 уручила Сања Мандић.

По завршетку финалне утакмице подељена су и појединачна признања најбољих играчицама током лигашког дела, као и на финалном турниру Женске кадетске лиге Србије.

Најбољи стрелац лигашког дела женске кадетске лиге је Драгана Јокић из ЖКК Шабац, којој је награду уручила Сања Мандић, док је најкориснијој играчици и МВП лигашког дела Јелени Митровић из Новосадске ЖКА признанње уручила Наташа Ковачевић. Јелена Митровић је добила награде и за МВП и најбољег стрелца завршног турнира, које јој је уручио Зоран Ковачић Чивија. Комесар Женске кадетске лиге Србије Милан Суботић уручио је захвалницу Црвеној звезди за одличну организацију финалног турнира.

спонзори кошаркашког савеза србије